روشهای کی وای سی در پای نتورک

کسب درآمد از ایردراپ

معرفی روشهای جدید کی وای سی kyc در پای نتورک

کی وای سی در پای نتورک

در یک ویدئوی جدید در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۲۰  دکتر نیکلاس ، سرپرست تیم اصلی pi network در مورد روشهای جدید تایید هویت یا همان kyc در پای نتورک مواردی را ارائه نمودند.

در این مقاله ترجمه سخنان ایشان آورده شده است.

راه های جایگزین KYC

امروز ما به طور آزمایشی در حال راه اندازی نمونه اولیه مراحل ابتدایی یک تیم (تبادل ایده برای بررسی مشکلات) هستیم که پیشتر هم روی آن تمرکز بوده و کار کرده ایم.
امیدواریم این نمونه اولیه به ما کمک کند تا ایده های کاربردی جدیدی برای اپلیکیشن پای ارائه دهیم برای محقق شدن این ایده گروهی تشکیل دهیم یا به آن ها بپیوندیم.

علاوه بر این اعضایی که قبلا KYC را گذرانده اند میتوانند برای حمایت از برنامه به عنوان یه پروژه مهم منتشر شده برنامه های جدید خود، کوین پای اهدا کنند.

ایده این است که  ارز pi اختصاص داده شده به هر پروژه فقط در صورت عملی شدن پروژه به سازندگان توزیع میشود.

ممکن است اپلیکیشن هایی نیاز داشته باشیم چرا که اعضا در این عرصه خیلی متفاوت هستند و راه حل واحدی وجود ندارد که بتوانیم تضمین کنیم و پیشگامان واقعی با آن راه حل کنار بیایند و از اعضا دیگر عقب نمانند.

میتوانیم برنامه (brainstorm) را در اپ پای از طریق دکمه زیر که شبیه💡است روشن کنیم.
تا چند دقیقه آینده نحوه استفاده از ابزار را توضیح خواهیم داد و بعد از آن به طور خلاصه دو پیشنهاد اولیه برنامه KYC را که روی پای ارسال کردیم،توضیح میدهیم.

بنابراین **چگونه این کار را انجام میدهیم؟**

همه ی اعضای پای میتوانند پیشنهادات خود را برای پروژه جدید ارایه دهند اما این پیشنهادات خود به افراد عرضه نمیشود.
یک فرایند بررسی به وسیله مادریتورای چتروم پای و گروه اصلی وجود خواهد داشت.

شما میتوانید در این برنامه هم برنامه های تجاری نوع یک و هم برنامه درباره ی اکوسیستم ارسال کنید.
اما سیستم اصلی پای در ابتدا روی انتشار زیر مجموعه های کوچکی از پروژه های که کاملا مفصل هستند، تمرکز خواهد کرد.

هم شامل یک ایده ی خوب و یک برنامه ی اجرایی و پیاده سازی با جزییات کافی برای امکانپذیر بودن، هم سویی و تطبیق با اهداف اکوسیستم pi network و دوستی با طبیعت باشد…

پیشگامان کی وای سی میتوانند با عرضه کردن پای به عنوان یک انگیزه برای طراحان این مجموعه، پروژه را بیش از قبل مورد حمایت خود قرار دهند.

اعضای با انگیزه و مستعد برای نتیجه بهتر از اپلیکیشن میتوانند برای پیوستن به پروژه های خاص درخواست پذیرش دهند تا نتیجه های مطلوب تری اخذ کنند به خاطر داشته باشید که این نمونه ی ابتدایی است که ما آن را به عنوان بتا منتشر میکنیم و به جز تغییراتی افراد از آن استفاده میکنند نیز تغییر میکند.

به دو پیشنهاد اولیه اپلیکیشن خود که برای بحث به عنوان پروژه های متمرکز بر روی افراد ارسال کردیم،نگاهی بندازیم و امیدوار هستیم که اعضا تحت هماهنگی تیم اصلی هدایت و پیشرفت کنند.

ابتدا یک پیشنهاد کی وای سی، صرفا نرم افزاری کی وای سی وجود دارد که بالقوه میتواند برای اعضایی که تلفن هوشمند و پاسپورت دارند،باشد.

در این پروژه از مزیت فناوری های پیشرفته ی عکس های رمزدار استفاده کرده،که در آن یک ریزتراشه ی NFC داخل پاسپورت های جدید وجود دارد به اختصار این گذرنامه از فناروی شبیه بهم استفاده میکند و به وسیله کیف پول های بلاکچین سخت افزاری استفاده میشود.

ریزتراشه ی به کار رفته در گذرنامه ها میتواند با به کار بردن ارتباطات نزدیک و استفاده از تلفن های مدرن بصورت بی سیم ارتباط برقرار کند و ثابت کند گذرنامه ها قانونی است.به عبارت دیگر شما به راحتی گذرنامه را با تلفن اسکن میکنید و این دقیقا همانند چیزی است که کی وای سی برای پای استفاده می کند.

ریزتراشه شامل یک کلید مشخص غیر قابل دسترس با یک کلید همگانی ویژه که بصورت دیجیتال توسط اداره ی گذرنامه ی کشور مرتبط به صورت دیجیتالی امضا شده است و آن امضا حاکی از پاسپورت هایی هست که توسط یک کشور واقعی با در نظر گرفتن هویت واقعی افراد صادر میشود.

وقتی اعضا تلفن خود را با پاسپورت اسکن میکنند. سرور Pi یک چالش رمز گذاری برای تلفن اعضا ارسال میکند.تلفن هوشمند آن چالش را به پاسپورت فرستاده و پاسپورت با آن چالش بوسیله ی امضابه وسیله ی کلید مخفی غیر قابل دسترسی (بدون استفاده از اون کلید)پاسخ میدهد.

تلفن آن پیام به سرور پای ارسال میکند و سرور پای اعتبار پاسپورت را تایید میکند همه ی اینها در عرض ده ثانیه اتفاق می افتد.

چه کسانی انواع پاسپورت های هوشمند رو دارند؟

به نظر میرسد که پاسپورت های بسیاری از کشورها استاندارد بوده و خیلی از کشورها از قبل مانند کشورهای اروپایی، امریکایی و چین از استانداردها حمایت میکنند و کشور هایی در حال حاضر از این فناوری استفاده میکنند.

اکنون چه تلفن هایی NFC را حمایت میکنند؟

جدیدترین تلفن های اندروید و نسخه های جدیدتر از آیفون ۷ (NFC) را حمایت میکنند. با این حال آیا هر عضوی از پای یک تلفن یا گذرنامه ی پشتیبانی شده دارد؟ حتی اگر به خارج مسافرت نمیکند.

از آنجا که پاسخ منفی است…
ما به راه های بیشتری از کی وای سی نیاز داریم تا بتوانیم از دیگران حمایت کنیم.

دومین روش در نظر گرفته شده برای KYC بر اساس این ایده است که دو پایونیر از طریق یک رابط کاربری ویدئویی خاص و با راهنمایی در اپلیکیشن گردهم بیایند و مدارک یکدیگر را تأیید کنند.

برای به حداقل رساندن تبانی ، سیستم پایونیرها را تصادفی انتخاب می کند ، تعامل دو شخص در ویدئو را ضبط می کند و سپس از یک پایونیر اضافی برای بررسی و تایید ویدیو درخواست می کند.

در نتیجه در این ایده ، هویت هر یک از پایونیرها برای سه پایونیر دیگر از همان کشور آشکار می شود. تبادل اطلاعات متقابل است زیرا هر پایونیر به نام سه پایونیر دیگر دسترسی دارد.

بعلاوه برای جلوگیری از استفاده از شناسه های جعلی ، این نرم افزار از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی افرادی که چندین بار سعی در استفاده از سیستم دارند استفاده می کند و از ادامه آنها جلوگیری می کند.

در نتیجه این روند ، هر پایونیری که کی وای سی شده است. توسط دو پیشگام دیگر “گواهی” می گیرد و تایید می شود (یکی در ویدیوی زنده و دیگری شخصی که فیلم ضبط شده را بررسی کرده است) و همچنین دو پایونیر دیگر را “تأیید” می کند.

علاوه بر این ، این گواهینامه ها می توانند شامل امضاهای دیجیتالی باشند. مانند کلیدهای کیف پول پایونیرها که گواهینامه حاصل را کاملاً قابل تأیید می کند.

**بنابراین شما چه نظری دارید؟

آیا این ایده ها خوب هستند؟
آیا ایده های بهتری دارید؟

با ارائه پیشنهادات خود و با مشارکت در بحث به ما اطلاع دهید. انتظار داریم که حضور شما در محیط طوفان فکری (brain storm) تغییرات زیادی ایجاد کند و همچنین ممکن است که در روزهای آینده چند بار آن را از دسترس خارج کنیم زیرا در حال تنظیم امور و برنامه ها هستیم.

پروژه ها و ایده های خود را ارسال کنید و با سال جدید ما شروع به بررسی و انتشار مطالب ارسالی شما می کنیم.

کانال روبیکا kanal-dolari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*