نقشه راه پای نتورک

کسب درآمد از ایردراپ

Road map یا نقشه راه پای نتورک Pi

network

نقشه راه pi network

 

در زیر پیش نویس جدید فصل نقشه راه از وایت پیپر ما آمده است. دو فاز اول شبکه (بتا و تست نت) را بررسی می کند و فاز Mainnet را با جزئیات بیشتری معرفی می کند.

قبل از اینکه ما وایت پیپر رسمی در وب سایت خود را با شروع شبکه mainnet به روز کنیم، از بازخورد کاربران این پروژه یا پایونییر ها استقبال می شود. به خاطر داشته باشید که ما همچنین در حال کار بر روی پیش‌نویس‌های جدید سایر فصل‌های کاغذ سفید (وایت پیپر pi network ) هستیم و به زودی آن‌ها را منتشر خواهیم کرد، که احتمالاً سوالاتی را که ممکن است در حال حاضر برای شما پیش آمده روشن‌تر کند.

نقشه راه

شبکه Pi در طراحی فناوری و اکوسیستم ما و همچنین اهمیت ورودی جامعه ما در توسعه منحصر به فرد است. این منحصربه‌فرد بودن به بهترین وجه توسط یک رویکرد متفکرانه و تکراری ارائه می‌شود که امکان بازخورد جامعه، آزمایش محصولات، ویژگی‌ها، و تجربه کاربر، و مراحل تعریف شده توسط نقاط عطف را فراهم می‌کند. سه مرحله اصلی برای توسعه ما وجود دارد:

(۱) بتا، (۲) Testnet و (۳) Mainnet.

فاز ۱: بتا

در دسامبر ۲۰۱۸، ما برنامه تلفن همراه خود را به‌عنوان نمونه اولیه آلفا در فروشگاه برنامه‌های iOS به‌صورت عمومی راه‌اندازی کردیم که اولین Pioneers را در اختیار داشت.

در روز Pi، ۱۴ مارس ۲۰۱۹، وایت پیپر اصلی Pi منتشر شد که نشان دهنده راه اندازی رسمی شبکه Pi است. در این مرحله، برنامه ما به Pioneers اجازه دادیم تا با کمک به رشد و امنیت بلاک چین آینده Pi را استخراج کند.

از آنجایی که هدف نهایی راه‌اندازی Mainnet و ایجاد اکوسیستمی در اطراف پلتفرم Pi بود، برنامه Pi که روی سرور متمرکز Pi اجرا می‌شد، به کاربران تلفن همراه (Pioneers) امکان داد تا در حلقه‌های امنیتی خود مشارکت کنند که در مجموع، نمودار اعتماد مورد نیاز را ایجاد کردند.

الگوریتم اجماع بلاک چین Pi، و در عوض، Pioneers پاداش استخراج دریافت کردند. علاوه بر این، فاز متمرکز به شبکه امکان رشد، تشکیل جامعه، و توکن Pi را داد تا در دسترس و به طور گسترده توزیع شود. این مرحله همچنین امکان تکرار بسیاری از ویژگی‌های فنی و تجربه پایونیر را با اعمال نفوذ جامعه در طول فرآیند توسعه فراهم کرد.

دستاوردهای عمده زیر در مرحله بتا انجام شد:

اپلیکیشن یا برنامه Pi Network فهرست شده بود و از طریق فروشگاه برنامه iOS و Google Playstore قابل دسترسی بود.

شبکه Pi از ۰ به بیش از ۳٫۵ میلیون پایونیر درگیر افزایش یافت.

جامعه شبکه Pi به طور فعال با این پروژه از طریق تعاملات صفحه اصلی برنامه و برنامه چت درگیر شد.

شبکه Pi به ۲۳۳ کشور و منطقه در سراسر جهان رسیده است.

فاز ۲: شبکه آزمایشی

این مرحله در ۱۴ مارس ۲۰۲۰ آغاز شد و یک آماده‌سازی حیاتی دیگر برای گذار به یک بلاک چین غیرمتمرکز – یک شبکه آزمایشی زنده با گره‌های توزیع شده از سراسر جهان – را نشان داد.

نرم افزار Pi Network’s Node به رایانه های فردی امکان می دهد از اجرای Pi Testnet با استفاده از سکه Test-Pi پشتیبانی کنند. Test-Pi فقط برای آزمایش در دسترس بود و هیچ ارتباطی با موجودی حساب Pioneers در برنامه Pi ندارد.

Pi Testnet به بیش از ۱۰۰۰۰ Node جامعه کاملاً کاربردی و بیش از ۱۰۰۰۰۰ Node فعال روزانه در لیست انتظار رسیده است و همانطور که در بخش بعدی توضیح داده شد، برای اهداف آزمایشی در فاز Mainnet به وجود خود ادامه خواهد داد.

Pi Testnet امکان آزمایش اتصال، عملکرد، امنیت و مقیاس پذیری بلاک چین را فراهم می کند و به توسعه دهندگان برنامه های Pi اجازه می دهد تا برنامه های Pi را قبل از اینکه بتوانند برنامه خود را در Mainnet استقرار دهند توسعه دهند.

در طول مرحله Testnet، ۳ استراتژی اصلی اتخاذ شد:

(۱) تمرکززدایی از طریق گره های Testnet، (۲) رشد از طریق برنامه اصلی Pi برای استخراج موبایل، و (۳) ایجاد ابزار از طریق پلت فرم برنامه های Pi در مرورگر Pi. Testnet به موازات برنامه استخراج تلفن همراه Pi از فاز ۱ اجرا شد و Nodeهای غیرمتمرکز جامعه را قادر ساخت تا آنلاین شوند و برای Mainnet آماده شوند.

به طور خاص، گره های Testnet به ارزیابی عملکرد، امنیت و مقیاس پذیری بلاک چین کمک کردند. همچنین به توسعه دهندگان Pi App کمک کرد تا برنامه های خود را در برابر بلاک چین آزمایش کنند. در همان زمان، اپلیکیشن ماینینگ موبایل Pi به کار خود روی میلیون‌ها Pioneers ادامه داد و جامعه را ساخت و به امنیت بلاک چین کمک کرد.

مرورگر Pi، همراه با Pi SDK، جامعه را قادر به ایجاد ابزارهای کاربردی و توسعه اکوسیستم Pi کرد.

دستاوردهای عمده زیر در مرحله Testnet انجام شد:

نسخه های زیادی از نرم افزار Node منتشر شد.

پلتفرم Pi همراه با عناصر کلیدی زیرساخت اکوسیستم ما منتشر شد: کیف پول، مرورگر، طوفان فکری و ابزارهای توسعه دهنده.

نسخه آزمایشی برنامه KYC در مرورگر Pi معرفی شد.

این پروژه اولین هکاتون آنلاین خود در سراسر جهان را با هزاران شرکت کننده از جامعه پایونیر برگزار کرد.

شبکه Pi به بیش از ۳۰ میلیون Pioneers درگیر، و از ۰ به بیش از ۱۰۰۰۰ Node جامعه کاملاً کاربردی و بیش از ۱۰۰۰۰۰ Node فعال روزانه در لیست انتظار افزایش یافت.

شبکه Pi تقریباً به تمام کشورها و مناطق جهان دسترسی پیدا کرد.

فاز سوم پای نتورک : شبکه اصلی یا Mainnet 

در دسامبر ۲۰۲۱، شبکه اصلی بلاک چین Pi فعال خواهد شد. انتقال موجودی پایونیر از حساب تلفن آنها به Mainnet در این دوره شروع می شود. احراز هویت KYC یک پایونیر قبل از انتقال موجودی آنها به Mainnet است. برای اینکه میلیون‌ها پیشگام زمان کافی برای تکمیل تأیید KYC خود، ایجاد ابزارهای کاربردی در اکوسیستم Pi و ادامه تکرار فناوری و طراحی اکوسیستم ما داشته باشند، Mainnet دو دوره خواهد داشت:

در ابتدا، Mainnet دارای فایروال (یعنی شبکه محصور)

و سپس، Mainnet (یعنی شبکه باز) را باز کنید.

دوره شبکه بسته

این دوره از دسامبر ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد. دوره شبکه بسته به این معنی است که Mainnet فعال است اما دارای فایروال است که از هرگونه اتصال خارجی ناخواسته جلوگیری می کند. Pioneers می توانند برای KYC وقت بگذارند و Pi خود را به بلاک چین زنده Mainnet منتقل کنند. هر موجودی که به Mainnet منتقل شده است، با انتخاب پایونیر، می‌تواند برای خرید کالاها و خدمات در برنامه‌های Pi، انتقال به پایونیرهای دیگر، یا قفل شدن برای مدتی برای نرخ استخراج بالاتر استفاده شود.

پایونییرهایی که تایید هویت یا KYC شده باشند  قادر خواهد بود از Pi خود در Mainnet آزادانه در یک محیط بسته در شبکه Pi استفاده کند. با این حال، این دوره اجازه اتصال بین بلاک چین و سایر بلاک چین ها را نمی دهد.

مزایای رویکرد دو دوره ای به Mainnet

مزایای متعددی برای داشتن یک دوره بسته میانی برای افزایش سطح شیب دار تا Mainnet کاملاً باز وجود دارد. این رویکرد زمان را برای:

میلیون ها پیشگام در سراسر جهان برای عبور از KYC،

ساخت و استقرار بیشتر Pi Apps و اجازه ایجاد و استفاده از ابزارهای بیشتر،

انتقال برنامه های Pi مستقر در Testnet به Mainnet و

تکرار در مورد هرگونه تغییر و تنظیم در شبکه اصلی و اکوسیستم قبل از شبکه باز.

دوره شبکه محصور به میلیون‌ها پیشگام زمان می‌دهد تا KYC کنند و Pi خود را به شبکه اصلی انتقال دهند. تنها بخش کوچکی از پایونیرها توانسته‌اند KYC خود را در زمان راه‌اندازی Mainnet کامل کنند.

در ماه‌های آینده، ما به ارائه راه‌حل KYC برای پیشگامان بیشتری ادامه می‌دهیم و به آنها کمک می‌کنیم تا KYC خود را تکمیل کنند. اگر مستقیماً از Testnet به شبکه باز منتقل می‌شدیم، این بدان معناست که پیشگامانی که قبل از دیگران قادر به KYC بودند، Pi را برای استفاده در خارج از پلتفرم Pi در دسترس خواهند داشت، در حالی که پیشگامان هنوز منتظر تکمیل KYC خود هستند، هنوز این امتیاز را نخواهند داشت.

سرعتی که پیشگامان در سرتاسر جهان می توانند KYC خود را تکمیل کنند به سرعتی که هر جامعه محلی با آن نیروی کار جمعی اعتبارسنجی KYC و همچنین سرعتی که پیشگامان فردی در KYC شرکت می کنند بستگی دارد.

داشتن دوره شبکه بسته به میلیون‌ها پیشگام زمان می‌دهد تا KYC خود را تکمیل کنند و Pi خود را به Mainnet منتقل کنند. به این ترتیب، همه پیشگامانی که مایل و قادر به تکمیل KYC خود در یک دوره زمانی معقول هستند، می توانند به یکباره از Pi خود خارج از پلت فرم Pi استفاده کنند. با توجه به اینکه اتصال خارجی بین بلاک چین و سایر بلاک چین ها یا سیستم ها در طول دوره شبکه محصور مجاز نیست، این امر به پایونیر کمک می کند تا بر انتقال به Mainnet بدون هیچ گونه تأثیر خارجی بر بلاک چین Pi تمرکز کند.

این دوره همچنین به جامعه کمک می کند تا بر ایجاد ابزارهای مفید و راه اندازی اکوسیستم بدون هیچ گونه حواس پرتی خارجی تمرکز کند. مطابق با چشم انداز شبکه Pi برای فعال کردن یک اکوسیستم مبتنی بر ابزار، این به برنامه ها اجازه می دهد تا در Mainnet مستقر شوند و ابزارهای کمکی برای Pioneers ایجاد کنند.

برنامه‌های Pi می‌توانند از Testnet به Mainnet – به حالت تولید برای تراکنش‌های واقعی Pi تغییر کنند. در این زمان، KYC’ed Pioneers می‌تواند Pi خود را روی برنامه‌های Pi خرج کند، ایجاد ابزارهای کاربردی را تقویت کرده و اکوسیستم Pi را قبل از شبکه باز راه‌اندازی می‌کند.

این رمپ تدریجی و عمدی به شبکه باز به برنامه‌ها و همچنین شبکه Pi کمک می‌کند تا هرگونه اشکال در بازار و فناوری را کشف و برطرف کنند. بنابراین، دوره شبکه محصور با دیدگاه Pi از یک اکوسیستم مبتنی بر ابزار و فلسفه تکراری آن مطابقت دارد.

علاوه بر این، شبکه محصور شده به Mainnet اجازه می دهد تا با داده های تولید و Pi واقعی، که با Testnet متفاوت است، اجرا شود. داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول شبکه محصور به کالیبراسیون و تغییر تنظیمات و فرمول‌ها، در صورت لزوم، برای اطمینان از یک شبکه باز پایدار و موفق کمک می‌کند.

تأیید KYC و انتقال موجودی شبکه اصلی

«مشتری/مشتری خود را بشناسید» (KYC) فرآیندی است که شناسایی را تأیید می‌کند تا حساب‌های واقعی را از حساب‌های جعلی تشخیص دهد. چشم انداز شبکه Pi ایجاد یک توکن و اکوسیستم فراگیر و گسترده برای همه پیشگامان است. مکانیسم استخراج شبکه Pi مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی است و نرخ استخراج تا کنون ۵ برابر به نصف کاهش یافته است، زیرا اندازه شبکه اجتماعی به بیش از ۱K، ۱۰K، ۱۰۰K، ۱M و ۱۰M اعضای درگیر افزایش یافته است.

بنابراین، Pi یک سیاست سختگیرانه برای هر نفر یک حساب دارد. این امر مستلزم دقت بالایی است تا مشخص شود که اعضای شبکه انسان‌های واقعی هستند و از افرادی که قادر به احتکار غیرمنصفانه Pi با ایجاد حساب‌های جعلی هستند، جلوگیری می‌کند.

نتایج KYC Pioneers نه تنها به تأیید هویت، بلکه به تطابق نام آنها با حساب Pi و غربالگری در برابر لیست تحریم های دولتی بستگی دارد. بنابراین، KYC به اطمینان از انسانی بودن واقعی شبکه و انطباق با مقررات ضد پولشویی (AML) و ضد تروریسم کمک می کند.

همانطور که در تاسیس شبکه اطلاع رسانی شد، برای اطمینان از انسانیت واقعی، حساب های جعلی Pi و استخراج اسکریپت شده به شدت ممنوع است. این حساب‌ها غیرفعال می‌شوند و نمی‌توانند به Mainnet منتقل شوند. طی سه سال گذشته، مکانیسم‌های فنی متعددی برای شناسایی ربات‌ها و حساب‌های جعلی اجرا شده است.

برای حساب‌هایی که با الگوریتم Pi به احتمال زیاد جعلی هستند، وزن این حساب‌ها برای اثبات خلاف آن است. این حساب‌های جعلی شناسایی‌شده یا غیرفعال می‌شوند یا از فرآیند بررسی و تجدیدنظر بسیار دقیق‌تری عبور می‌کنند. تخصیص اسلات های KYC برای حساب هایی با احتمال بالایی که دارندگان واقعی انسان هستند اولویت بندی می شود.

فقط حساب‌های دارای هویت تأیید شده مجاز به انتقال به Mainnet خواهند بود و فقط موجودی‌های Pi منتسب به حساب‌های تأیید شده با هویت مجاز به انتقال به موجودی Mainnet خواهند بود. هنگامی که یک پایونیر و تیم ارجاع آنها و اعضای دایره امنیتی آن را پاس می کنند، KYC تعیین می کند که آیا، چه زمانی و تا چه حد، یک پایونیر می تواند موجودی خود را منتقل کند. در زیر یک مثال فرضی برای نشان دادن این است که چگونه تأیید KYC پایونیرها بر تعادل آنها در مهاجرت به Mainnet تأثیر می گذارد.

برای سادگی، ما مفاهیم مختلف تعادل Pi را به صورت زیر تعریف می کنیم:

موجودی موبایل: موجودی Pi در حال حاضر در حساب پایونیر در برنامه تلفن همراه Pi نشان داده شده است

موجودی قابل انتقال: موجودی که اجازه داده شده است به Mainnet منتقل شود زیرا Pioneer و افراد خاص مرتبط با آنها در تیم های ارجاع و حلقه های امنیتی KYC را پشت سر گذاشته اند.

موجودی Mainnet: موجودی است که توسط پایونیر به Mainnet منتقل شده است.

فرض کنید فرد A صاحب یک حساب Pi است که می خواهد موجودی موبایل خود را منتقل کند. Pioneer A تنها زمانی مجاز خواهد بود که هر یک از موجودی موبایل را به Mainnet منتقل کند که هویت آنها تأیید شود، یعنی زمانی که KYC را پاس کنند. فرض کنید این فرد افراد B، C، D و E را در تیم ارجاع خود دارد و افراد D، E، F و G را در حلقه امنیتی خود دارد. تاکنون فقط افراد A، B، D و F تأیید KYC خود را تکمیل کرده‌اند.

در این تنظیمات مثال:

A یک پیشگام ماینینگ است که KYC را گذرانده است.

B، C، D، E در تیم ارجاع A هستند.

D، E، F، G در دایره امنیتی A قرار دارند.

A، B، D و F KYC را پاس کرده اند.

در اینجا، موجودی قابل انتقال A مجموع سه جزء زیر است:

جوایز پایونیر: Pi بر اساس وضعیت A’s Pioneer در تمام جلسات ماینینگ استخراج شده است

جوایز مشارکت‌کننده: سهم D و F در نرخ استخراج A به عنوان مشارکت‌کنندگان در تمام جلسات ماینینگ

پاداش‌های سفیر: پاداش‌های ماینینگ از تمام جلسات ماینینگ زمانی که B و D به عنوان اعضای تیم ارجاع در همان جلسه‌ای استخراج کردند که A استخراج شد.

از آنجایی که تعداد بیشتری از تیم ارجاع Pioneer A و اعضای حلقه امنیتی (یعنی C، E و G) KYC را رد می کنند، بخش های بیشتری از موجودی موبایل A تبدیل به موجودی قابل انتقال می شود—آماده برای مهاجرت A به Mainnet و در نهایت تبدیل A’s Mainnet Balance. .

در طول دوره Mainnet محصور، هر موجودی موبایلی که تبدیل به موجودی قابل انتقال نشده باشد در برنامه استخراج موبایل باقی می‌ماند تا زمانی که Pioneers مرتبط در تیم ارجاع و حلقه‌های امنیتی KYC را رد کنند و مبلغ مربوطه به Mainnet قابل انتقال شود. در مورد مثال بالا Pioneer A، سهم موجودی C، E و G به عنوان موجودی موبایل برای A در برنامه استخراج باقی می‌ماند و منتظر می‌ماند تا KYC را پاس کنند تا این موجودی قابل انتقال شود. اگر چنین حساب‌های مرتبط هرگز از KYC عبور نکنند، موجودی منتسب به این حساب‌های غیرKYC در تاریخ معینی منقضی می‌شود که زمان کافی برای کل شبکه به KYC داده می‌شود. موجودی های مطالبه نشده به دلیل نداشتن KYC با عدم انتقال به Mainnet کنار گذاشته می شود.

محدودیت در شبکه بسته

در حالی که تراکنش‌های بین برنامه‌های Pi و Pioneers و تراکنش‌های Pioneer-to-Pioneer در شبکه Pi مجاز است، شبکه محصور محدودیت‌هایی را که در زیر ذکر شده است اعمال خواهد کرد. این محدودیت ها در این مرحله به اعمال ماهیت محصور شبکه کمک می کند:

هیچ ارتباطی بین Pi و سایر بلاک چین ها یا صرافی های رمزنگاری وجود نخواهد داشت.

دسترسی به Mainnet فقط از طریق کیف پول Pi و برنامه های Pi در مرورگر Pi امکان پذیر است.

بلاک چین Mainnet برای هر رایانه ای در اینترنت قابل دسترسی خواهد بود اما فقط از طریق فایروال برای اجرای قوانین فوق.

فقط گره های تیم هسته ای در Mainnet وجود خواهند داشت تا اطمینان حاصل شود که فایروال همیشه در محل قرار دارد.

شبکه محصور از فعالیت های اقتصادی و رشد اکوسیستم پای حمایت می کند. بنابراین، تراکنش‌های پایونیر به پایونیر از طریق کیف پول Pi امکان‌پذیر است، زیرا KYC’ed Pioneers می‌تواند از کیف پول Pi برای تراکنش در Pi استفاده کند.

Pioneers همچنین می‌توانند برنامه‌های Pi in Pi را در مرورگر Pi مصرف کنند، که می‌تواند از طریق Pi Apps SDK و Pi Blockchain API به Mainnet دسترسی داشته باشد.

در طول دوره شبکه محصور، برنامه‌ای در مرورگر Pi فقط می‌تواند از APIهای بلاک چین Pi که توسط فایروال در لیست سفید قرار گرفته‌اند برای تعامل با Mainnet استفاده کند.

استفاده های زیر از تراکنش های Pioneer-to-Pioneer، Pioneer-to-App و App-to-Pioneer مجاز خواهد بود:

تبادل Pi برای کالاها و خدمات از طریق برنامه های Pi

انتقال Pi بین پایونیر برای کالاها و خدمات

استفاده های زیر ممنوع خواهد بود:

مبادله پی با ارز فیات

مبادله Pi برای سایر ارزهای دیجیتال

انتقال برای Pi برای وعده آینده فیات یا سایر ارزهای دیجیتال

محدودیت های فوق را با افزودن فایروال به Mainnet و با اجرای انحصاری گره های Mainnet برای این دوره موقت اعمال خواهیم کرد. گره های انجمن در دوره شبکه محصور شده بر روی Testnet اجرا می شوند.

ما به پیاده سازی رابط و سایر تغییرات در گره ها در آماده سازی برای دوره شبکه باز که در آن گره های انجمن می توانند در Mainnet اجرا شوند، ادامه خواهیم داد. محدودیت های شبکه برای محصور نگه داشتن آن با رسیدن به دوره بعدی یعنی شبکه باز کاهش خواهد یافت.

دوره شبکه باز

بسته به بلوغ اقتصاد شبکه بسته و پیشرفت KYC، این دوره ممکن است در روز Pi (14 مارس ۲۰۲۲)، روز Pi2 (28 ژوئن ۲۰۲۲) یا بعد از آن شروع شود. دوره شبکه باز به این معنی است که فایروال در دوره شبکه محصور شده حذف خواهد شد و به هر گونه اتصال خارجی اجازه می دهد، به عنوان مثال، به شبکه های دیگر، کیف پول ها و هر کسی که می خواهد به Pi Mainnet متصل شود. تماس‌های API فایروال نمی‌شوند و Pioneers می‌توانند Pi Nodes و سرویس‌های API خود را اجرا کنند. پیشگامان با سایر بلاک چین ها ارتباط خواهند داشت. گره های انجمن همچنین می توانند Mainnet را اجرا کنند.

مراحل تکمیل فرایند وروود به فاز سوم پای نتورک

ملزومات انتقال شبکه اصلی

لطفاً این مراحل را دنبال کنید تا برای انتقال موجودی Pi Mobile خود به Mainnet آماده شوید

  • ۱ برنامه مرورگر Pi را دانلود کنید

برنامه مرورگر Pi را از اپ استور iOS/فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید. در آنجا می‌توانید یک کیف پول Pi ایجاد کنید، KYC را تأیید کنید و به سایر برنامه‌های Pi دسترسی داشته باشید. مرورگر Pi برای تکمیل چندین مرحله انتقال Mainnet ضروری است.

  • ۲ یک کیف پول Pi ایجاد کنید

کیف پول Pi جایی است که Pi خود را در بلاک چین Pi دریافت و ذخیره می کنید. برنامه کیف پول را در مرورگر Pi پیدا کنید.

  • ۳ تصمیم بگیرید که چقدر Pi می خواهید قفل کنید

قبل از انتقال موجودی تلفن همراه خود به Mainnet، می‌توانید به‌طور داوطلبانه بخشی از موجودی قابل انتقال خود را بعداً با نرخ بالاتری در معدن قفل کنید. تا زمانی که پیکربندی قفل حساب خود را تأیید نکنید، انتقال Mainnet انجام نخواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سپرده گذاری یا lOCKED UP در فاز سوم به مقاله زیر مراجعه بفرمایید :

⇐ افزایش سرعت استخراج ارز پای با استفاده از قابلیت استیک (Locked up)

  • ۴ درخواست KYC خود را ارسال کنید (به زودی)

KYC (تأیید هویت) یک پیش نیاز برای انتقال موجودی موبایل شما به بلاک چین اصلی است. برای تأیید هویت خود به برنامه KYC در مرورگر Pi بروید و درخواست KYC خود را ارسال کنید.

  • ۵ منتظر نتایج KYC باشید

نتایج KYC به تأیید هویت، مطابقت نام شما با حساب Pi، غربالگری علیه AML دولتی و لیست تحریم‌های ضد تروریسم و ​​اینکه آیا حساب دارای سابقه اسکریپت یا نقض خط‌ مشی است بستگی دارد.

  • ۶ از تیم های خود دعوت کنید تا KYC را تکمیل کنند تا Pi بیشتری را انتقال دهند.

هنگامی که تیم ارجاع و حلقه امنیتی شما KYC را پاس می کنند، موجودی بیشتری از کوین های PI ، که استخراج کردید ، ازتلفن همراه شما قابل انتقال به Mainnet خواهد بود.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارز pi به مقاله های زیر مراجعه نمایید :

⇐ خرید و فروش ارز پای

⇐ قیمت ارز دیجیتال پای Pi

 آموزش کیف پول پای نتورک

برای آموزش نحوه افزایش سرعت استخراج pi  با جذب زیرمجموعه و ریفرال مقاله های زیر را مطالعه بفرمایید :

⇐ رفرال ( Referral ) چیست و روش های جذب آن

(آموزش روشهای حرفه ای جذب رفرال) :

⇐ آموزش کسب درآمد از اینترنت همراه با تبلیغات حرفه ای برای افزایش درآمد 

==========================================

لطفا برای اطلاع از آخرین اخبار ارز PI NETWORK و جدیدترین روشهای کسب درآمد ، عضو کانال سایت دلاری شده یا به صفحه زیر مراجعه نمایید :

⇐  چگونه از طریق سایت دلاری شروع به کار و کسب درآمد نمایم ؟  

کانال آموزشی کسب درآمد دلاری از طریق ارزهای دیجیتال (تلگرام – روبیکا ): @kasbe_bitcoin

کانال روبیکا kanal-dolari