کسب درآمد از تولید محتوا در روبیکا

کسب درآمد از اینترنت

آموزش کسب درآمد از تولید محتوا در روبیکا

کسب درآمد با روبیکا

در مقاله قبلی در مورد اپلیکیشن روبیکا و امکان جدید کسب درامد در این برنامه توضیحات کلی ارائه شد.در صورتی که این مقاله را مطالعه نکرده اید به صفحه زیر مراجعه نمایید :

کسب درآمد با برنامه روبیکا

یکی از مهمترین امکانات برنامه روبیکا ساخت کانال هست که مانند سایر شبکه اجتماعی مثل تلگرام و اپلیکیشن های ایرانی  مانند ایتا و  بله و سروش و … میتوانید در آن برای خودتان کانال ساخته و کسب و کار و موضوع دلخواه خودتان را معرفی و شروع به فعالیت و حتی کسب درامد کنید.

در این آموزش ساخت کانال و گروه و نحوه تولید محتوا توضیح داده می شود.

آموزش ساخت کانال روبیکا

پس از نصب و بروزرسانی روبیکا ، وارد برنامه شده و از تب های پایین روبیکا ،مانند تصویر زیر ،گزینه پیام رسان را انتخاب نموده و از پایین صفحه روی آیکن مداد بزنید.

تولید محتوا در روبیکا

در بعد مرحله باید گزینه کانال جدید را انتخاب کنید و اگر تمایل داشتید در روبیکا گروه تشکیل دهید میتوانید گزینه گروه جدید را انتخاب کنید .

نحوه کسب درامد در روبیکا

در قسمت بعد میتوانید برای گروه یا کانال خود یک عکس انتخاب نمایید ، برای انتخاب عکس مورد نظر بر روی آیکن دوربین بزنید و از گالری عکس انتخاب نمایید و یا اینکه با استفاده از دوربین عکس جدید بگیرید.

بعد از اینکه عکس را انتخاب کردید تیک بالا سمت چپ را بزنید و تایید کنید.

یکی از مهمترین قسمت ها نوشتن توضیحات برای کانال تان هست که سعی کنید با دقت و حوصله و واضح بنویسید. انتخاب عنوان مناسب و مربوط به موضوع کانال شما می تواند در جذب مخاطبانتان بسیار تاثیر گذار باشد.سعی کنید عنوان خلاصه و گویا باشد.از انتخاب عناوین کلیشه ای مانند( کسب درامد میلیونی ) یا . . . اجتناب نمایید. مجدد تیک بالا سمت چپ را بزنید.

در قسمت بعد در صورت تمایل می توانید از مخاطبین خودتان (در قسمت CANTACTS گوشی ) در گروه و کانالی که ایجاد کردیداضافه کنید، اگر تعداد مخاطب های شما زیاد هست و به دنبال مخاطب خاصی میگردید میتونید از قسمت شماره جستجو ،نام مخاطب رو بنویسید تا برای شما به نمایش در بیاد تا آن را انتخاب کنید و بعد از انتخاب مخاطبین تیک بالا سمت چپ را بزنید .

اما در اینجا کار شما تازه شروع شده و برای کانال خودتان باید مطالب جذاب و مناسبی را ارائه بدید تا بتوانید بخوبی مخاطب جذب کنید. اگر در این موارد تخصص یا تجربه دارید که بسیار عالی میتوانید کارتان رو شروع کنید.در ادامه این مقاله نکات و راهنمایی هایی برای تولید محتوا و افزایش اعضای کانال ، ارائه خواهد شد.

پست گذاری در کانال و گروه روبیکا

ساختار گروهها و کانال های روبیکا مانند پیام رسان تلگرام است ، در این قسمت یک تصویر را به عنوان پست انتخاب کرده و مراحل پست گذاری را انجام میدهیم. که اگر در گروه هم خواستید پست بگذارید دقیقا مانند پست گذاری در کانال می باشد.

مراحل انتشار پست در گروه و کانال روبیکا

۱ – مانند تصویر زیر آیکن سنجاق () در قسمت پایین صفحه را لمس نمایید.

آموزش برنامه روبیکا

۲ – بعد از زدن روی آیکن()صفحه ای برای شما باز می شود و در آن محتوایی را که میخواهید در کانال یا گروه خود قرار دهید میتوانید انتخاب کنید. ما در این قسمت یک تصویر را انتخاب و پست می کنیم.

آموزش ساخت کانال در روبیکا

۳ – پس از اینکه مرحله قبل را انجام دادید عکس مورد نظر شما بزرگ به نمایش در می آید و حالا برای اینکه برای متن خود توضیح و یا کپشن بنویسیم باید گزینه Add a caption را لمس کنید .

تولید محتوا در روبیکا

۴ – پس از انجام مرحله قبل ، قسمتی که برای نوشتن توضیحات یا کپشن در نظر گرفته شده برای شما به نمایش در می آید و شما باید در آن متن خود را وارد نمایید ، میتوانید از هشتگ و ایموجی ها  هم برای زیباتر کردن کپشن خود استفاده کنید.

در قسمت توضیحات می توانید لینک وبسایت هم قرار دهید.

۵ – بعد از نوشتن متن خود بر روی آیکن √ لمس کنید تا متن شما برای تصویر  ذخیره شود . 

آموزش برنامه روبیکا

۶ – پس از ارسال متن توضیحات ، در صورت نیاز برای اعمال تغییرات دیگری بر روی تصویر ، از آیکن های پایین متن خودمان انتخاب و تغییرات را بر روی تصویر اعمال میکنیم و در غیر اینصورت آیکن ارسال  را لمس نموده تا عکس ما در گروه یا کانال منتشر شود. 

قسمت روبینو روبیکا

توسعه دهندگان اپلیکیشن روبیکا دو قسمت روبینو و ویترین را مشابه به شبکه اجتماعی اینستاگرام ساخته اند و وقتی ظاهر این بخش رو میبینیم به یاد اینستاگرام می افتیم دو بخش ساخته شده ربینو و ویترین را در ادامه توضیح می دهیم.

در این قسمت شما اطلاعات روبینو خود رو مشاهده می نمایید. با استفاده از این آیکن   میتوانید مخاطبین خودتان را که روبینو را فعال کردن ، دنبال کنید. از آیکن جستجو هم میتوانید بر اساس کاربر و یا هشتگ ، جستجوهای خود را انجام دهید .

روبینو روبیکا

در پایین تر از این قسمت اطلاعات پروفایل خود را مشاهده میکنید و همچنین با دکمه افزودن پست  میتوانید پست و مطلب ارسال کنید.

در قسمت درخواست ها ، درخواست هایی که برای دنبال کردن شما ارسال شده است را میتوانید ببینید و پاسخ دهید.

در قسمت اعلان ها هم مواردی مانند لایک و … را مشاهده میکنید .

و در قسمت وسط صفحه هم اگر پستی انتشار دهید ، قابل مشاهده است.

ویترین روبیکا

ویترین روبیکا دقیقا از قسمت اکسپلور در اینستاگرام الگو برداری شده که در آن می توانید ویدیو ها را مشاهده کنید. همچنین می توانید از دسته بندی ها نیز استفاده کرده و با توجه به علایق خود به مشاهده کلیپ ها بپردازید.

برای بحث کسب درآمد بعد از ساخت کانال یا پیج باید دو کار انجام دهید :

اول تولید محتوای مفید و جذاب در  زمینه فعالیت مورد نظرتان

دوم افزایش اعضاء

و سپس انجام همزمان هر دو کار.

چگونه در روبیکا محتوا تولید کنیم ؟

سوال : اول اینکه محتوا چیست؟

به هر گونه اطلاعاتی که به صورت فایلهای صوتی ، تصویری و ویدئویی یا متنی بوده و می تواند نیاز افراد را برطرف سازد محتوا گفته می شود، حالا این نیاز می تواند جنبه سرگرم کننده یا آموزشی داشته باشد.

حقیقت این است که تولید محتوای مفید و جذاب و دسته اول در هر زمینه ای که باشد کاری نسبتا تخصصی بوده و نیاز به تجربه و آموزش دارد.

این کار برای افرادی که تجربه داشتن کانالهای تلگرام یا پیجهای اینستاگرام را دارند بسیار راحت خواهد بود.

در صورتی که در این زمینه هیچ تجربه ای ندارید یک روش ساده استفاده از مطالب دیگر شبکه های اجتماعی است.

پس از انتخاب زمینه فعالیت خود می توانید از کانالهای تلگرام یا پیجهای اینستای مرتبط ، مطالب را جمع آوری نموده و در صورت امکان با ویرایش جزعی آنها را در کانال یا پیج خود در روبیکا قرار دهید. در صورتی که مطالب خاص یا تخصصی هست ، حتما با هماهنگی صاحب اصلی مطالب ، آنها را کپی کنید.

(توصیه به رعایت قانون کپی رایت )

نحوه اضافه کردن ممبر (عضو ) به کانال روبیکا

همانگونه که گفته شد در مرحله اول می توانید اعضای لیست تماسها در گوشی خود را به کانال دعوت نمایید.

برای افزایش اعضای کانال یا پیج خود می توانید از دو روش اقدام نمایید :

اول روشهای رایگان و دوم روشهای پولی 

یکی از روشهای افزایش ممبر برای کانال روبیکا ، ثبت آدرس و مشخصات کانال خودتان در سایتها و یا کانالهایی هست که کارشان ثبت و تبلیغ کانالهای تلگرام و روبیکا و سایر شبکه های اجتماعی می باشد.

این وبسایتها مانند سایتهای آگهی رایگان هستند و شما هم می توانید به صورت رایگان و هم با پرداخت مبالغ کمی ،به صورت آگهی ویژه آدرس کانال خود را در آنها ثبت نمایید.با جستجو در گوگل می توانید چنین وبسایتهایی را پیدا کنید.

لیستی از این وبسایتها در پکیج آموزشی کسب درآمد از اینترنت همراه با تبلیغات حرفه ای قرار دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه نمایید:

 آموزش کسب درآمد از اینترنت همراه با تبلیغات حرفه ای برای افزایش درآمد

روش دیگر استفاده از سایتهایی است که به صورت تخصصی در زمینه افزایش ممبر و اعضاء شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند. با کمی جستجو می توانید نمونه های چنین وبسایتهایی را پیدا کنید. این گونه وبسایتها برای افزایش اعضاء مبالغی را دریافت می کنند.

همچنین می توانید کانال یا صفحات خود را در دیگر گروه ها یا صفحات مرتبط با زمینه فعالیت خودتان معرفی کنید.

(افزایش رایگان ممبر روبیکا ) را در گوگل جستجو کنید.

یک روش دیگر کسب درامد از مهارتهایتان است. اماچگونه ؟

اگر شما مهارتی دارید از مهارت یا تخصص خود می توانید به دو روش درآمدزایی کنید:

مثلا من در یکی از رشته های کامپیوتر یا نرم افزار یا آشپزی مهارت دارم و میخواهم از این طریق کسب درامد کنم. برای اینکار ویدئوهای آموزشی در آن رشته تهیه میکنم و در صفحه خود فایل های که شامل عکس یا ویدئو است بارگزاری میکنم.

در صورتی که تمایل دارید درآمد بیشتری داشته باشید می توانید برای مثال مقدار کوتاهی توضیح بدهید و بگید اگر مایل به دریافت کامل آموزش هستید با تعیین مبلغی معیین فایل آموزشی را در اختیار بازدید کنندگان خود قرار بدهید.

همچنین بخوانید :

 آموزش زبان انگلیسی همراه با کسب درآمد با اپلیکیشن بسیار جالب و جذاب مانامو

آموزش رایگان ، جدیدترین اخبار و قیمتهای روز ارزهای دیجیتال همراه با امکان کسب درآمد دلاری با نصب اپلیکیشن کوین گرام

کسب درآمد دلاری با ایردراپ BCX و توکن cocos

کسب درآمد دلاری با اپلیکیشن COINNESS

کسب درآمد با اپلیکیشن  Pi Network و ارز دیجیتال پی ( پای )

=================================

لطفا برای اطلاع از آخرین اخبار و جدیدترین روشهای کسب درآمد ، عضو کانال سایت دلاری شده یا به صفحه زیر مراجعه نمایید :

  چگونه از طریق سایت دلاری شروع به کار و کسب درآمد نمایم ؟  

کانال آموزشی کسب درآمد دلاری از طریق ارزهای دیجیتال : @kasbe_bitcoin

 

کانال روبیکا

kanal-dolari