امنیت کیف پول بیت کوین

کسب درآمد از ایردراپ

چگونه امنیت کیف پول خود در وبسایت بلاکچین را بالا ببریم؟

کیف پول بیت کوین در بلاک چین، یکی از معتبرترین انواع کیف پول‌های آنلاین بیت کوین است. امن‌‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین ، از مهم‌ترین کارهایی است که بعد از ایجاد حساب کاربری در بلاک چین باید به آن پرداخته شود. مدیران این تکنولوژی برای امن‌‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین راه‌های خلاقانه و مطمئنی، مهم‌تر از تایید ایمیل کاربری یا پاسخ به سوالات شخصی قرار داده‌اند. برای آشنایی با این روش‌ها، در این مقاله با ما همراه شوید. همچنین شما می‌توانید پس از خرید یا استخراج بیت کوین روی این کیف پول حساب کنید.

وقتی یک کیف پول بیت کوین در بلاک چین می‌سازید، یک Wallet ID به شما تعلق می‌گیرد. این کد شناسایی، بی‌همتا و منحصر به شما است و با فراموش کردن آن و حتی ثبت‌نام مجدد از طریق ایمیل قبلی، یک ID جدید به شما تعلق می‌گیرد. یعنی شما می‌توانید با یک آدرس ایمیل، چندین کیف پول بیت کوین در بلاک چین داشته باشید که هرکدام ID جداگانه دارند و در حقیقت کیف پول‌های مستقل از هم به حساب می‌آیند. بر خلاف قوانین ثبت‌نام در بسیاری از سایت‌ها و نرم افزارها، در بلاک چین آدرس ایمیل، راه شناسایی کاربر نیست. بلکه نام کاربری شما برای ورود به کیف پول بیت کوین در بلاک چین Wallet ID است. این کد شناسایی را نباید در اختیار دیگران بگذارید و برای اینکه دیگران بتوانند برای شما بیت کوین ارسال کنند، تنها به کلید عمومی (Public Key) شما احتیاج دارند.

مراحل امن‌‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین

محیط کاربری یا داشبورد بلاک چین، محیطی ساده و در عین حال پر از امکانات است. چهارمین گزینه از منوی سمت چپ، Security Center و یا تنظیم‌های بیشتر برای ایجاد امنیت حساب کاربری شما در بلاک چین است. برای امن‌‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین سه سطح امنیتی وجود دارد.

امن‌‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین

  • سطح اول: جلوگیری از دسترسی به منابع مالی

در اولین سطح از مراحل امن‌‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین ۳ مرحله وجود دارد.

۱. تایید آدرس ایمیل:‌ پس از ثبت‌نام و ایجاد کیف پول بیت کوین در بلاک چین، به ایمیل خود وارد شوید و ایمیل ارسال شده از طرف بلاک چین را باز کرده و دکمه Yes, This is my email را کلیک کنید. سپس به صورت خودکار به بلاک چین برمی‌گردید و ایمیل شما با موفقیت تایید می‌شود. می‌توانید این تب از مرورگرتان را ببندید و به همان صفحه اول برگردید. می‌بینید که ایمیل شما تایید شده است و به صورت خودکار مرحله بعد در ایجاد امنیت حساب کاربری فعال شده است.

۲. نگهداری از عبارت امنیتی: در این مرحله، با کلیک روی Backup Recovery Phrase، یک صفحه A4 در قالب یک فایل PDF برای یادداشت کردن کلمات عبارت ریکاوری، در کامپیوتر شما ذخیره می‌شود. در این مرحله ۱۲ کلمه بی‌ربط اما مهم، در دسته‌های ۴تایی به شما نشان داده ‌می‌شود که حتما باید آن را روی کاغذ یادداشت کنید و هرگز آن‌ را دور نیندازید. در صورتی که با IP یا مرورگر دیگری وارد حساب کیف پول خود شوید یا رمز عبور خود را فراموش کنید، برای تایید هویت به این ۱۲ کلمه به همان ترتیب و با املای صحیح آن نیاز دارید.

عبارت امنیتی بلاک چین

در آخرین قسمت از این مرحله، برای اطمینان از نگهداری این عبارت، ۴ کلمه از ۱۲ کلمه به صورت اتفاقی از شما پرسیده می‌شود و در صورت ورود صحیح آن‌ها، این مرحله امنیتی هم به پایان می‌رسد و پس از آن، هرگز ۱۲ کلمه امنیتی حساب شما قابل مشاهده نیست.

۳. نوشتن راهنمای کلمه عبور: سومین مرحله از سطح اول مراحل امن‌‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین، نوشتن و ذخیره عبارتی است که به شما کمک می‌کند که کلمه عبورتان را به خاطر بیاورید. در این راهنما، می‌توانید درباره ورود حروف بزرگ و کوچک و هر نوع یادآوری غیر مستقیم برای کلمه عبور خود استفاده کنید. این راهنمایی باید به گونه‌ای باشد که تنها خود شما با خواندن آن، کلمه عبور را متوجه شوید.

  • سطح دوم: جلوگیری از ورود غیرمجاز به کیف پول

در دومین سطح از مراحل امن‌‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین دو مرحله مهم وجود دارد. اولین مورد ورود و تایید شماره تلفن همراه است. که با اتمام مراحل قبلی و ورود به این سطح، با توجه به IP شما کشور محل سکونت نشان داده می‌شود. در اینجا پس از مشاهده لوگوی پرچم ایران، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید. سپس کلمه تایید برای شما از طریق پیامک ارسال می‌شود و با ورود آن، شماره همراه شما مورد تایید قرار می‌گیرد.

تایید دو مرحله‌ای یا ۲FA یک روش امنیتی کیف پول‌های بیت کوین است. با این روش، برای دسترسی‌هایی که از نظر سیستم غیرمجاز به‌حساب می‌آید، از کد اضافی دیگری برای ورود استفاده می‌شود. برای قرار دادن این تکنولوژی محافظتی دو راه وجود دارد. با استفاده شماره تلفن همراه و ارسال پیامک یا از طریق اپلیکیشن اعتبارسنجی گوگل (Google Authenticator) که برای استفاده از آن کافی است اپلیکیشن آن را روی گوشی خود نصب کنید و با اکانت گوگل خود وارد شوید. با این‌کار در مواقع مورد نیاز برای ورود به کیف پول بیت کوین در بلاک چین، غیر از وارد کردن Wallet ID و کلمه عبور، اپلیکیشن را باز کرده و ورود به کیف پول خود را تایید می‌کنید. می‌توانید به وبلاگ بلاک چین سربزنید تا با توضیحات تیم فنی بلاک چین در خصوص اهمیت استفاده از Google Authenticator در لایه امنیتی کیف پول بیت کوین در بلاک چین آشنا شوید.

  • سطح سوم: مرحله پیشرفته برای امن‌‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین

در سومین و پیشرفته‌ترین سطح از ایجاد امنیت کیف پول بیت کوین در بلاک چین، می‌توانید امکانی را در تنظیمات کیف پول خود ایجاد کنید که بر اساس آن، IPهای ناشناسی که از شبکه Tor قصد ورود به کیف پول شما را داشته باشند شناسایی و غیرفعال می‌شوند. هکرها به صورت مداوم، با استفاده از شبکه تور برای ورود به کیف پول‌های بیت کوین در بلاک چین تلاش می‌کنند و این کار از ورود آن‌ها جلوگیری می‌کند. برای فعال کردن این امکان، کافی است دکمه Block را در سطح سوم تنظیمات امنیتی خود کلیک کنید.

امنیت بلاک چین

پس از اتمام تمامی مراحل امن‌‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین نمایی مشابه آن چه در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در منوی Security Center نمایش داده می‌شود. از این پس، می‌توانید مطمئن باشید که به جز شما کسی نمی‌تواند وارد کیف پول‌تان شود. به خاطر داشته باشید که اگر مرورگر یا IP شما تغییر پیدا کند، ممکن است هر یک از مراحل امنیتی بالا فعال شودو  تا تایید قطعی هویت‌تان نتوانید وارد سیستم شوید. همچنین اگر صفحه کیف پول بیت کوین در مرورگرتان باز باشد و در تب دیگری مشغول به‌کار باشید، مجددا باید وارد سیستم شوید.

به نظر می‌سد با این سطح از امنیتی که تیم فنی بلاک چین برای کیف پول بیت کوین کاربرانشان فراهم کرده‌اند، با رعایت جوانب احتیاط از طرف مشتری، هک شدن یا دزدیده شدن بیت‌ کوین از بلاک چین غیر ممکن به نظر می‌رسد.

لطفا برای اطلاع از آخرین اخبار و جدیدترین روشهای کسب درآمد ، عضو کانال سایت دلاری شوید.

کانال آموزشی کسب درآمد دلاری از طریق بیت کوین : @kasbe_bitcoin

منبع

خرید و فروش ارز دیجیتال کانال روبیکا kanal-dolari